Zwiększ kontrast
Wyłącz animacje
Zwiększ widoczność
Odwróć kolory
Czarno-biały
Powiększ kursor
Rozmiar tekstu
Odstęp między literami
Czytanie tekstu
Resetuj ustawienia

datek

Wczoraj wieczorem miałem taki dziwny sen. Nie jestem pewien, co dokładnie znaczył, ale z pewnością był intrygujący i wzbudził we mnie wiele emocji.

Zaczęło się od tego, że znalazłem się w jakiejś tajemniczej, starożytnej świątyni.
Było ciemno i próbowałem odnaleźć drogę wokół. Z korytarza dobiegał cichy szmer, coś jak szelest płatków liści spadających na ziemię. Kiedy zbliżyłem się do źródła dźwięku, zobaczyłem małe pudełeczko owinięte delikatną, złotą wstążką. Otworzyłem je i znalazłem w nim piękny diamentowy pierścień. Był taki lśniący i pełen życia. Zdumiony tym nieoczekiwanym znaleziskiem, zaczęłem się zastanawiać, co ono symbolizuje.

Z wysiłkiem skupiłem się na pierścieniu, a wokół mnie nagle pojawiła się księga. Obróciłem strony i znalazłem interpretację sennik . Okazało się, że taki symbol w snach może oznaczać dary, prezenty lub obdarowywanie innych. Aha, więc to mogło być oznaką mojego pragnienia obdarowywania innych, dzielenia się tym, co mam. Może to także miało związek ze znajdowaniem radości w dawaniu, a nie tylko otrzymywaniu. Ciekawe, czy sen oznacza, że powinienem być bardziej hojny i empatyczny w moim codziennym życiu?

Jednak zanim zdążyłem zastanowić się nad tym dłużej, sceneria zmieniła się. Znajdowałem się nagle na polu pełnym kwiatów. Ich kolory były tak intensywne i piękne, że aż odebrały mi oddech. Były tam takie różne rodzaje kwiatów - od delikatnych stokrotek po majestatyczne róże. Rośliny wydawały się szczęśliwe, otwarte na słońce i gotowe cieszyć się każdym nowym dniem. I wtedy zrozumiałem - ten obraz związany jest z odczuwaniem własnej siły i piękna, z radością życia.

W senniku przeczytałem, że sen o polu kwiatów oznacza poczucie spełnienia i szczęścia, wewnętrzną gotowość do korzystania z każdej chwili i cieszenia się życiem. Sensowne, prawda? Może to znaczyć, że jestem na dobrej drodze do osiągnięcia tego stanu.

A potem nadszedł moment najbardziej przerażający w całym śnie. Sceneria zamieniła się w ciemną, straszliwą noc. Wszędzie było pusto i cicho. Byłem sam, wśród ruin, które wyglądały na zniszczone przez wojnę. Miałem uczucie beznadziei i przerażenia. Coś mi mówiło, że już nigdy nie odzyskamy tego, co zostaje zniszczone. I wtedy znów spojrzałem na sennik.

Okazało się, że sen o zniszczeniu, o ruinach, może oznaczać trudności i przeciwności, które napotkamy w życiu. Może miałem poczuć, jak łatwo możemy stracić to, co dla nas najważniejsze. Tego rodzaju sny są przestrogą, że należy doceniać to, co mamy i starać się zachować i chronić te wartościowe dla nas rzeczy.

To był naprawdę intensywny sen, pełen różnorodnych emocji i symboli. Choć nie jestem pewien, co dokładnie oznaczał, to z pewnością spowodował we mnie głębszą refleksję na temat mojego życia i sposobu, w jaki się w nim poruszam. Dary, kwiaty i zniszczenie - każdy z tych elementów wzbudza we mnie różne uczucia i pobudza mnie do działania.

Myślę, że ten sen to przypomnienie, że powinienem być bardziej hojny i obdarowywać innych, żeby doświadczali radości, którą sam odczuwam. Powinienem też cieszyć się każdym dniem, doceniać piękno, które mnie otacza, i nie zapominać, że spełnienie i szczęście są w zasięgu ręki. I wreszcie, powinienem zdać sobie sprawę, że trudności i przeciwności są nieuniknione, ale mogę się z nimi zmierzyć i wyciągnąć z nich naukę.

Podsumowując, ten sen był dla mnie jak przewodnik, który pokazał mi, w jakim miejscu w moim życiu się znajduję i jak mogę się zmienić i rozwijać. Z pewnością będę starał się wcielać te przesłania w czyn, żeby realizować pełnię potencjału i doświadczać prawdziwego szczęścia.

źródło: SOW - Stowarzyszenie onejromantów XXI wieku
autor
Onejromanta: Lucian, Wizjoner Przyszłości

Jego specjalizacja to przewidywanie przyszłych wydarzeń na podstawie snów. Jest znany z trafnych prognoz dotyczących osobistych i zawodowych zmian.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(1)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Ciekawy artykuł! Nie wiedziałem, że sny mogą mieć taki głęboki sens i znaczenie. Z pewnością będę teraz bardziej zwracał uwagę na symbole i treści moich snów. Dzięki za ciekawą lekturę!
Oliwier Wilk
12.02.2023

Dodaj opinię

Ocena: