Zwiększ kontrast
Wyłącz animacje
Zwiększ widoczność
Odwróć kolory
Czarno-biały
Powiększ kursor
Rozmiar tekstu
Odstęp między literami
Czytanie tekstu
Resetuj ustawienia

Skolopendra

Opis snu

Witam śniła mi sie wielka czarna skolopendra z pomarańczowymi nózkami która miała głowe mężczyzny mówiła do mnie jakies rzeczy które nie pamiętam. Sen ogólnie był niekonfortowy czułam się jakby to coś wykorzystywało mnie czulam tez obrzydzenie. Pod koniec snu okazało się że w ręce miedzy dużym palcem a wskasującym mam dziure zszytą czarna nitką a w środku pełno białych jaj tego stworzenia miałam wrażenie jakby miała być matką tych "dzieci" ale jednoczesnie jakbym byla wykorzystana jako pokarm dla tych jaj. Sen był dziwny bo nigdy nie ogladałam niczego co jest zwiazane z skolopendrą. A w senniku nic o tym nie pisze. I cała ta sytacja z wykorzystaniem mnie była dziwna do tego stopnia że jak sie obudziłam bałam sie że gdzieś na poziomie astralnym rzeczywiscie coś zagnieździło we mnie jaja ktore sa na przechowanie i ktore będa mnie zjadały powoli az wyrosną z nich kolejne skolopendry.

Interpretacja snu

Snienie o tym, że jesteś wykorzystywana przez jakieś potworne stworzenie, nie jest przyjemnym doświadczeniem. Rzeczywistość jest taka, że alegorie prezentowane w snach są często interpretacją naszych realnych doświadczeń, uczuć i strachów. Wydaje się, że sen ten symbolizuje uczucia bycia wykorzystanym lub zdominowanym przez silną, odstraszającą moc. Skolopendra z pomarańczowymi nóżkami i głową mężczyzny jest drapieżnym i dominującym obrazem, który może reprezentować osobę lub jakiś aspekt Twojego życia, który sprawia, że czujesz się manipulowana lub wykorzystywana. Zaś dziura w dłoni, zszyta czarną nitką, w której umieszczono jaja skolopendry, to mocna ilustracja strachu związanego z utratą kontroli i zmierzenia się ze swoimi lękami. Być może czujesz, że zostałaś zmuszona do podjęcia jakiejś roli, której nie chcesz (symbolizowanej przez bycie "matką" dla tych potencjalnych skolopendr), podczas gdy jednocześnie czujesz, że jesteś wykorzystywana jako pokarm dla nich. Podsumowując, wydaje się, że ten sen jest wyrazem twojego zmagania się z lękiem przed utratą kontroli i manipulacją. Jest to sygnał, który powinnaś potraktować jako wezwanie do zajęcia się tymi sprawami w swoim życiu. Warto zastanowić się, co może symbolizować ta skolopendra - czy jest to byc moze sytuacja lub osoba, z którą masz do czynienia na co dzień? Wyjaśnienie tych zagadnień może pomóc Ci lepiej zrozumieć sen i więcej dowiedzieć się o sobie.

źródło: SOW - Stowarzyszenie onejromantów XXI wieku
autor
Onejromanta: Aurora, Wróżka Natury

Skupia się na snach związanych z naturą i zwierzętami. Wierzy, że sny te są kluczowe dla zrozumienia naszej relacji ze światem przyrody.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(1)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Wow, nie wiedziałem, że skolopendry mogą mieć tak duże znaczenie w senniku. Bardzo ciekawe i pouczające artykuł, dzięki!
Urszula Przybylska
10.02.2024

Dodaj opinię

Ocena: