Zwiększ kontrast
Wyłącz animacje
Zwiększ widoczność
Odwróć kolory
Czarno-biały
Powiększ kursor
Rozmiar tekstu
Odstęp między literami
Czytanie tekstu
Resetuj ustawienia

Ojciec

Opis snu

Miałam w nocy straszny koszmar. Opiszę najpierw sytuację w mojej rodzinie mój tato jest alkoholikiem i mieszka ze swoją matka i do niedawna ze swoim ojcem ale jego ojciec zmarł. Jak przychodziłam do pradziadkow dziadek od zawsze leżał tylko schorowany Zadko wstawać z łóżka i było z nim coraz gorzej. Przychodziłam tam ponieważ zawsze czekałam na ojca aż wróci do domu bo chciałam z nim się zobaczyć z prababcia nie miałam dobrych relacji. Dziś w moim śnie pojawiła się znowu taka wizyta wyglądała tak samo jak odwiedzenie dziadków w rzeczywistości ale ojciec nie przyszedł więc postanowiłam już pójść wychodząc spojrzałam na pokój ojca do którego były uchylone drzwi i zobaczyłam tam cały pokój we krwi ojciec miał ucieta nogę i rękę a dodatkowo odciętego penisa który leżał obok niego w worku był całkowicie pijany i zdziwaczaly coś mówił ja też coś mu tłumaczyłam ale nie pamiętam co to był tak straszny widok ze niemoge o nim zapomnieć . wyglądało to tak jakby sam sobie odciął to wszystko ale z drugiej strony myślałam w tym śnie że ktoś odciął mu tego penisa za jego długi spowodowane przez alkohol i sen się skończył. Nie widuje się z ojcem już od dłuższego czasu bo jego uzależnienie doprowadziło do tego, dodam dodatkowo że 2 lata temu zmarł mój brat w niedokońa wyjasnionych okolicznościach był zdrowy a lekarze twierdzą że zmarł na zapalenie płuc. Może to ma coś wspólnego z moim bratem? Bardzo proszę o pomoc i

Interpretacja snu

interpretację. Ten sen wydaje się skupiać na lęku, niezrozumieniu, a nawet frustracji związanej z twoją rodziną, zwłaszcza ojcem. Wszystkie elementy z omawianego koszmaru są symbolicznymi przedstawieniami obaw i emocji, które mogą wynikać z rzeczywistych doświadczeń. Krwawiący pokój ojca symbolizuje prawdopodobnie konsekwencje jego nadużywania alkoholu, twą frustrację i obawy związane z jego uzależnieniem i rozpadem rodziny. Widok uciętych kończyn to zwykle symbol utraty czy bycia ofiarą. Może oznaczać to, co twój ojciec stracił przez swoje uzależnienie - zdrowie, rodzinę, a nawet potencjalnie swą męskość, tutaj symbolizowaną przez odcięty penis. Tym, co jest szczegółowo odczuwalne, jest twój strach i zdenerwowanie, które były tak wyraźne w snach. Te uczucia mogą wynikać z nieuregulowanego lęku czy frustracji związanej z sytuacją ojca lub innymi problemami rodzinymi. Co do pytania o związek ze śmiercią brata, możliwe, że zmagasz się z jakimś poczuciem winy, straty lub niedokończonym żalem, które mogły przejść do tego snu. Wszystko to mówi nam, że warto byłoby skupić się na uleczeniu tych ran, poszukać porady u terapeuty lub grupy wsparcia i znaleźć sposób na radzenie sobie z tymi trudnymi emocjami. Pamiętaj, że sny to sposób, w jaki nasza podświadomość próbuje komunikować się z nami, dając nam wgląd w to, co naprawdę czujemy i z czym mamy problemy.

źródło: SOW - Stowarzyszenie onejromantów XXI wieku
autor
Onejromanta: Elena, Wróżbitka Księżycowa

Specjalizuje się w interpretacji snów związanych z emocjami i intuicją. Jej umiejętności pozwalają na głębokie zrozumienie podświadomych emocji.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pusta gwiazdka
(1)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pusta gwiazdka
Artykuł bardzo mi się podoba, szczególnie ciekawy jest fragment o tym, jak relacje z ojcem mogą wpływać na sen i emocje. Bardzo wartościowe porady!
Nela Urbańska
02.08.2021

Dodaj opinię

Ocena: