Zwiększ kontrast
Wyłącz animacje
Zwiększ widoczność
Odwróć kolory
Czarno-biały
Powiększ kursor
Rozmiar tekstu
Odstęp między literami
Czytanie tekstu
Resetuj ustawienia

Sen o dziecku

Ogólne znaczenie dziecka to nowe szanse oraz rozwój. W zależności czy dziecko jest szczęśliwe czy smutne ma to wpływ na interpretacje. Dziecko szczęśliwe oznacza rozwój na lepsze, a smutne i nieszczęśliwe oznacza nadchodzące konflikty i problemy w jakimś aspekcie życiowym.

 

Sen o dziecku może również oznaczać dziecinną osobowość osoby. Każdy miło wspomina dobrze i szczęśliwe czasy z młodości. Wszystkie Twoje dziecięce pragnienia, marzenia czy oczekiwania spełnione czy nie, zawsze pozostaną w podświadomości. Pojawiające się we śnie dziecko jest ich odzwierciedleniem. Tęsknota za dawnymi latami jest w ten sposób objawiona.

 

Sennik niemowlę – Sen gdzie pojawia się nowonarodzone dziecko jest pozytywnym i dobrze wróżącym snem. Szczególnie dla matek oznacza to duże szczęście i zadowolenie.

 

Sny o dzieciach można interpretować w zależności od płci dziecka. Sen gdzie dziecko to chłopiec symbolizuje satysfakcję oraz sukces. Chłopiec to oznaka siły i wytrwałości, dlatego wszystkie plany co realizujesz lub planujesz zrealizować na pewno się udadzą. Chory chłopiec we śnie oznacza niepowodzenie. Twoje plany się nie powiodą lub Twoje przemyślenia czy uczucia zmienią się. Osłabienie i brak wiary w siebie to symbol chorego i słabego chłopca.

 

Sen gdzie dziecko jest dziewczynką również oznacza sukces w planach i postanowieniach, jednak jest to skierowane bardziej osobiście. Dziewczynka to symbol tajemniczy. Oznacza to że Twoje sukcesy nie będą znane w otoczeniu, tylko zachowasz je dla siebie. Twoja satysfakcja i powodzenie są najważniejsze. Jako przyszła kobieta, dziewczynka symbolizuje też płodność oraz naszą sferę seksualną. W przypadku gdy dziewczynka jest chora, osłabiona lub umrze to symbol utraty, bólu czy niepowodzenia.

 

Dziecko w snach może się pojawić w różnych postaciach, nastrojach czy sytuacjach. Każde z nich ma swoje znaczenie.

Jeżeli dziecko jest umierające to nawet jak się to wydaje dziwne oznacza niespodziewany wielki sukces. Coś co od dawna planowałeś uda Ci się i nawet się nie będziesz tego spodziewać.

 

Śpiące dziecko w śnie symbolizuje bardzo dobrą przyszłość. Wszystkie Twoje marzenia, postanowienia czy plany spełnią się. Przyszłość zdrowa i szczęśliwa będzie Cię czekać.

 

Chude lub tłuste dziecko – Symbol co interpretuje się bardziej w kwestii finansowej. Tłuste dziecko to oznaka dobrobytu. Można się spodziewać nagły przypływ gotówki lub awansu w pracy. Lepsze dni na pewno nadejdą. Odwrotnie jest gdzie dziecko jest chude i głodne. Ciężkie finansowo dni nadejdą. Kryzys ekonomiczny czy utrata pracy mogą się pojawić w najbliższej przyszłości.

 

Noszenie dziecka do chrztu to według sennika pogłębienie swojej wiary. Powrót lub nawrót do kościoła czy jeszcze większa wiara są przedstawiane w śnie właśnie w ten sposób.

 

Sen o narodzinach dziecka również można zinterpretować w różne sposoby w zależności od osoby śniącej. Jeżeli jest to kobieta to symbol szczęścia, dojrzewania i płodności. Oznacza to że podświadomość jest już gotowa na macierzyństwo i warto się nad tym zastanowić. Negatywnym symbolem jest gdy przyśni się to mężczyźnie. Mężczyzna w rzeczywistości nie chce zobaczyć narodzić dziecka i dlatego jeżeli mu się przyśni to oznacza że są problemy w jego związku i chce go zakończyć. Symbolizuje zerwanie z ukochaną w najbliższym czasie. Narodziny co innego znaczą dla osób biednych a zamożnych. Osoba biedna śniąc o narodzinach dziecka może się spodziewać poprawy sytuacji finansowej i nie tylko. Los się odmieni i w końcu się uśmiechnie do osoby co ma trudną sytuację życiową oraz finansową. Całkowitym przeciwieństwem są narodziny dla osób bogatych. Taki sen oznacza duże wydatki, utratę majątku i różne problemy finansowe. Dla osób co często podróżują lub żyją za granicą to oznaka powrotu do ziemi ojczystej.

 

Zamordowanie dziecka to oznaka że sam sobie stwarzasz problemy. Świadomie lub nie sporządzisz sobie wiele zła.

 

Nielegalne dziecko według sennika to problemy z rodziną czy najbliższym otoczeniem. Osoby które uważasz za najbliższe będą chciały Ci zaszkodzić i sporządzą Ci dużo kłopotów. Uważaj na to co robisz lub mówisz przy rodzinie i znajomych. Z drugiej strony, gdy zobaczysz we śnie nieślubne dziecko to Ty jesteś osobą co oceni niesprawiedliwie kogoś. Osądzisz kogoś bezpodstawnie nie znając wszystkich faktów. Postaraj się nie wyciągać szybko wniosków nie wiedząc wszystkiego.

 

Ostatnim sposobem interpretacji snu o dziecko jest zależny od nastroju i humoru dziecka. Takie sny skupiają się na Twojej psychice oraz nastroju. Dziecko co się bawi i się śmieje symbolizuje Twój wewnętrzny spokój. Cieszysz się każdym dniem i nawet jak się pojawiają jakieś trudności to starasz się wszystko rozwiązać jak najprościej i skuteczniej. Uparte i rozkapryszone dziecko pokazuje Ci część Twojej osobowości. Masz potrzebę ciągle udowadniać że potrafisz zrobić wszystko co tylko zechcesz. Nie poddajesz się bez walki i potrafisz wiele poświęcić dla sukcesu. Jest to pozytywne tylko do pewnego stopnia. Warto mieć umiar we wszystkim w swoim życiu.

 

źródło: SOW - Stowarzyszenie onejromantów XXI wieku
autor
Onejromanta: Aurora, Wróżka Natury

Skupia się na snach związanych z naturą i zwierzętami. Wierzy, że sny te są kluczowe dla zrozumienia naszej relacji ze światem przyrody.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(6)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pusta gwiazdka
"Ostatnio miałam sen o moim małym dziecku i zastanawiam się, co może to znaczyć. Artykuł mi pomógł zrozumieć, że sen o dziecku może symbolizować moją troskę i opiekę nad kimś lub nad sobą samą. Cieszę się, że trafiłam na ten sennik, który potrafi mi pomóc zinterpretować moje sny."
Przemysław Nowicki
23.03.2022
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pusta gwiazdka
"Nie ma nic piękniejszego niż sen o dziecku. To symbol nowych początków, radości i niewinności. Może to być znak, że w naszym życiu nadchodzi coś nowego i pełnego radości. Warto się zastanowić nad tym, co dziecko w naszym śnie może symbolizować i jakie wartości czy emocje chce nam przekazać."
Maurycy Wójcik
18.01.2022
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
"Ten artykuł jest naprawdę interesujący! Mam sen o dziecku co jakiś czas i zastanawiałem się co może on znaczyć. Teraz mam trochę lepsze pojęcie na ten temat. Dzięki za pomoc!"
Pola Szczepańska
14.01.2022
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Zachęcam do czytania sennika
Urszkla
01.07.2020
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Ciekawe te senniki.
cezary
29.11.2019
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Miałam taki sen.
Zenon
26.11.2019

Dodaj opinię

Ocena: