Zwiększ kontrast
Wyłącz animacje
Zwiększ widoczność
Odwróć kolory
Czarno-biały
Powiększ kursor
Rozmiar tekstu
Odstęp między literami
Czytanie tekstu
Resetuj ustawienia

Ucieczka

Opis snu

Ten sen sni mi sie co jakis czas o dluzszego czasu, ale nie pamietam kiedy to sie zaczelo - stosunkowo niedawno. Zawsze jest tak, ze jestem u siebie na podwórku gdy jest ogolnie jasno, ale wiem, ze to wieczor/noc i nagle orientuje sie, ze ktos sam otworzył brame i wchodzi przez nia do mnie na posesje. Zawsze jest to facet albo ich grupa i mega sie boje, uciekając do domu. Praktycznie za kazdym razem jestem sekundy od złapania przez nich albo udaje mi sie wykopać jakiegos z drzwi i sie zamknac. I wtedy siedze w domu w stresie, oni przez noc krążą po podwórku i probuja sie dostac, a rano odjeżdżają. To jest glowny zarys, ale czasem mozg cos dodaje i na przyklad dzisiaj byla ze mna na dworze moja byla przyjaciolka i jej brat, gdzie najpierw im zapewniłam bezpieczeństwo, a sama prawie dalam sie zlapac. Wtedy do momentu zamknięcia drzwi i tym samym wypchnięcia obcego napastnika z domu, udawałam, ze jestem spokojna. Tez tym razem Ci napastnicy wykradali cos z sąsiedztwa.

Interpretacja snu

Wygląda na to, że ten sen jest związany z lękiem i poczuciem zagrożenia. Ten facet lub grupa facetów, którzy wchodzą na twoje podwórko, mogą symbolizować obawy lub problemy, które wydają się naruszać twoją osobistą przestrzeń lub poczucie bezpieczeństwa. Ucieczka do domu i próba zamknięcia drzwi mogą wskazywać na próby skrywania się przed tymi obawami lub próby zablokowania ich przed wpływem na twoje życie. Fakt, że sen jest powtarzany, może sugerować, że te problemy lub obawy są częścią twojego codziennego życia lub że jest to kwestia, którą nie udało ci się jeszcze rozwiązać. Wersja sennego wydarzenia, w której pomagasz twojej byłej przyjaciółce i jej bratu, może sugerować, że te obawy mogą mieć związek z twoimi relacjami z innymi. Być może w twoim życiu jest problem lub kwestia, do której próbujesz podejść z pozycji "silnej" osoby lub pomocnika, zamiast pozwolić sobie na pokazanie swojego lęku lub niepewności. Jeżeli te sny wywołują silne emocje czy dyskomfort, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty - psychologa lub psychiatry. Oni pomogą zidentyfikować i zrozumieć problemy stojące za tymi snami oraz podpowiedzą, jakie kroki warto podjąć, aby uporać się z tym problemem.

źródło: SOW - Stowarzyszenie onejromantów XXI wieku
autor
Onejromanta: Mira, Ekspertka Snów Leczniczych

Specjalizuje się w interpretacji snów, które mogą wskazywać na fizyczne lub emocjonalne potrzeby zdrowotne śniącego.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(1)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
"Wow, ten artykuł naprawdę trafiał w sedno moich obaw i problemów związanych z ucieczką. Bardzo pomocny i inspirujący, dzięki za podzielenie się tymi radami!"
Rafał Kowalczyk
26.12.2021

Dodaj opinię

Ocena: