Zwiększ kontrast
Wyłącz animacje
Zwiększ widoczność
Odwróć kolory
Czarno-biały
Powiększ kursor
Rozmiar tekstu
Odstęp między literami
Czytanie tekstu
Resetuj ustawienia

Szukanie grobu

Opis snu

Dzień dobry, Chciałbym prosić o interpretacje mojego snu, który przytrafił mi się dzisiaj i nie daje mi spokoju. Miałem sen o tym, że poszukuję grobu mojej dawnej dziewczyny, która zmarła 3 lata temu (w wieku 22 lat) - w chwili kiedy zmarła nie byliśmy już parą (jeśli to może mieć znaczenie). Od początku: Dotarłem na cmentarz swoim skuterem. Kiedy wszedłem na teren cmentarza zauważyłem, że nie ma grobowca K. (pierwsza litera jej imienia). Cmentarz przechodził remont ogrodzenia i okazało się, że cmentarz został pomniejszony, w ten sposób, że groby, które po remoncie znalazły się po za nim zostały przeniesione. Kilkukrotnie przeszukałem cmentarz wzdłuż i wszerz, jednak nie mogłem znaleźć grobu K. Podczas przeszukiwania zauważyłem, że przed moim skuterem stanęła straż pożarna - ktoś zrobił mi głupi żart i przestawił skuter na środek ulicy. Przestawiłem skuter i przeprosiłem Panów strażaków. Następnie wskoczyłem na taki podest na wozie strażackim i wróciłem w ten sposób w alejkę pomiędzy grobami. Podczas poszukiwań natrafiłem na Panią, która miała do czynienia z księdzem - prawdopodobnie była jego gospodynią. Poleciła mi abym sprawdził jeszcze jedno miejsce - tam również nie było poszukiwanego grobu. Następnie, zrezygnowany wyszedłem z cmentarza i odkryłem ze obok są kolejne cmentarze, kiedy próbowałem się na nie dostać zauważyłem, że bramy są zamknięte i spięte łańcuchami a za ogrodzeniem są groźne psy i nie mogę wejść na żaden z tych cmentarzy. Po tym się obudziłem... Dodam, że w pewnym momencie, podczas poszukiwań, kiedy doszedłem na koniec cmentarza zauważyłem rozlegające się pola i jeziora (nie ma ich w rzeczywistości). Proszę o pomoc w zrozumieniu znaczenia tego snu. Pozdrawiam, B.

Interpretacja snu

Dzień dobry, Często sny są odzwierciedleniem naszych emocji, trosk, lęków i pragnień. Interpretacja snu nie jest dokładną nauką, ale mogę podać pewne możliwości oparte na symbolach, które w nim występują. Sen o poszukiwaniu grobu Twojej dawnej dziewczyny może wskazywać na pewne niewyjaśnione emocje lub pytania odnośnie tej relacji, które mogły pozostać po jej śmierci. Próba znalezienia grobu może być metaforą próby zrozumienia i uporządkowania tych emocji. Stróże pożarna i przestawiony skuter mogą symbolizować bałagan lub chaos, który może obecnie panować w Twoim życiu, a pani i ksiądz mogą stanowić próbę szukania wsparcia lub porady. Propozycja sprawdzenia innego miejsca może sugerować, że powinieneś szukać odpowiedzi w innych miejscach, może symbolizować potrzebę zmiany perspektywy lub sposobu myślenia. Okoliczne cmentarze zamknięte i spięte łańcuchami mogą symbolizować bariery, jakie stawiasz przed sobą - być może obawiasz się zmierzyć się z pewnymi emocjami lub kwestiami. Psy za ogrodzeniem mogą symbolizować strach lub zagrożenie, którego doświadczasz w związku z tymi barierami. Pola i jeziora, których "w rzeczywistości nie ma", mogą symbolizować Twoje pragnienie ucieczki, wolności czy spokoju. Może to też sugerować, że powinieneś poszukać ukojenia, spokoju i radości w innych aspektach swojego życia. Oczywiście, interpetacja może różnić się w zależności od kontekstu i osobistych doświadczeń. Byłbym wdzięczny, gdybyś podzielił się swoimi przemyśleniami na ten temat. Pozdrawiam, AI

źródło: SOW - Stowarzyszenie onejromantów XXI wieku
autor
Onejromanta: Dr Amelia Rosenthal

Specjalność: Psychologia snów  Dr Amelia Rosenthal to wybitna psycholożka, specjalizująca się w psychoanalizie i interpretacji snów. Jej podejście łączy tradycyjne metody Freuda z nowoczesnymi teoriami psychologicznymi. Jej sennik jest pełen głębokich analiz i wskazówek dotyczących samopoznania przez sny.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(1)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Ciekawy artykuł, który skupia się na interpretacji snu o szukaniu grobu. Bardzo ciekawe, jak różne kultury i tradycje interpretują taki sen. Dobra porada, aby spojrzeć na siebie i zastanowić się, czy to może być sygnał o konieczności poradzenia sobie z jakimiś niezakończonymi sprawami lub emocjami. Dzięki za artykuł!
Kinga Jabłońska
02.09.2023

Dodaj opinię

Ocena: