Zwiększ kontrast
Wyłącz animacje
Zwiększ widoczność
Odwróć kolory
Czarno-biały
Powiększ kursor
Rozmiar tekstu
Odstęp między literami
Czytanie tekstu
Resetuj ustawienia

Przypalenie papierosem przez matkę

Opis snu

(Na wstępie dodam, że relacje z moją mamą nie są złe, a ona nigdy nie stosowała wobec mnie przemocy.) Pamiętam tyle, że bardzo się o coś kłóciłam z mamą. (Tam był wcześniej jakiś inny wątek i przyczyna tej kłótni ale już nie pamiętam.) W pewnym momencie mama złapała mnie za kostkę i przypaliła mnie papierosem po wewnętrznej stronie kostki. Pamiętam, że krzyczałam i wyrywałam się ale ona nie przestawała i na koniec powiedziała, że to dla mnie nauczka na przyszłość. (Teraz jak o tym myślę to wydaje mi się to tak realne, że czuje ten odcisk w tym miejscu fizycznie.) W dalszej części snu, (chyba chodziło o szkołę), siedziałam sama i na chwile dosiadł się do mnie Franek (realna postać, znałam go ze szkoły podstawowej, nie byliśmy specjalnie zżyci). Zobaczył świeżą ranę i zapytał co mi się stało, po czy sam sobie odpowiedział, (Na pewno sama to sobie zrobiłaś), (Jest to o tyle istotne, że mam i miałam problem z samookaleczaniem i ludzie często widzieli u mnie świeże rany). Odpowiedziałam, że nie. I dodałam, że jestem czysta od samookaleczania od 2 miesięcy (W prawdziwym życiu, dzień przed tym snem obchodziłam 2 miesiące bycia czystą i nawet mówiłam o tym mojej przyjaciółce.) On odpowiedział podekscytowany, “BRAWO”. A ja dodałam, że to moja mama zrobiła mi krzywdę i mnie przypaliła papierosem, po czym zaczęłam płakać, mimo starania się kontrolowania emocji. On poklepał mnie po ramieniu i powiedział, tylko “Szkoda, to smutne” Po czym odszedł a ja zostałam sama, próbując powstrzymać łzy, wszyscy w klasie nie zważając na to i nawet tego nie zauważając spędzali razem dalej przerwę. (Bardzo dziękuje za możliwość prośby o interpretacje tego snu, nie wiedzą państwo jak wiele to dla mnie znaczy, ten sen prześladuje mnie od tygodnia i wpływa na moje codzienne życie.)

Interpretacja snu

Ten sen wydaje się być ilustracją Twoich wewnętrznych lęków i napięć. Poniższa interpretacja nie jest jedyną możliwą i może wymagać osobistego dostosowania: Przede wszystkim, przemoc ze strony matki w Twoim śnie nie musi oznaczać, że któraś z was obwinia drugą o coś w prawdziwym życiu. To może być po prostu symbol jakiegoś nierozwiązanego konfliktu lub napięcia, które odczuwasz. Kłótnia i przemoc mogą reprezentować poczucie, że Twoje emocje lub odczucia są ignorowane lub nie są traktowane poważnie. Fakt, że Twoja mama przypala Cię papierosem, może symbolizować, że czujesz się skrzywdzona przez kogoś na kogo powinnaś móc polegać. Może także oznaczać strach przed możliwością, że Twoje problemy mogą zniszczyć relacje z bliskimi. Interakcja z Frankiem może reprezentować Twoje doświadczanie samotności bądź odrzucenia. Być może jesteś przytłoczona przez swoją walkę z samookaleczaniem i czujesz, że inni nie rozumieją tego, przez co przechodzisz. Mogą dojść tu również uczucia winy, które często towarzyszą przy problemach zdrowia psychicznego. Ważne jest, aby pamiętać, że marzenia są subiektywne i mogą mieć wiele interpretacji. Wydaje się, że Twój sen jest mocno związany z Twoją walką z samookaleczaniem i jakie to wywiera wpływ na Twoje relacje z innymi. Pamiętaj, że jesteś ważna i wartościowa, niezależnie od Twojej walki. Jeśli potrzebujesz pomocy, zawsze jest dostępnych wiele zasobów, takich jak terapeuci czy grupy wsparcia.

źródło: SOW - Stowarzyszenie onejromantów XXI wieku
autor
Onejromanta: Lucian, Wizjoner Przyszłości

Jego specjalizacja to przewidywanie przyszłych wydarzeń na podstawie snów. Jest znany z trafnych prognoz dotyczących osobistych i zawodowych zmian.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pusta gwiazdka
(1)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pusta gwiazdka
Ojej, czytając ten artykuł naprawdę się zmartwiłam. Palenie papierosów w obecności dziecka jest absolutnie niedopuszczalne. Jeśli matka nie może zerwać z nałogiem dla siebie, powinna przynajmniej zrobić to dla dobra swojego dziecka. Mam nadzieję, że artykuł ten otworzy oczy wielu rodzicom i zachęci ich do rzucenia palenia.
Róża Stępień
12.10.2022

Dodaj opinię

Ocena: