Zwiększ kontrast
Wyłącz animacje
Zwiększ widoczność
Odwróć kolory
Czarno-biały
Powiększ kursor
Rozmiar tekstu
Odstęp między literami
Czytanie tekstu
Resetuj ustawienia

Pogrzeb

Opis snu

Rozmawiam z matką bliskiego mi mężczyzny( której w realu nigdy nie widziałam) i staram się odpierać wszystkie jej ataki na jego temat, staram się tłumaczyć wątpliwe zachowania i bronić go. Rozmowa jest jednak utrzymana w przyjaznym i spokojnym tonie. Potem przenosimy się na pogrzeb. Jestem na nim w mundurze wraz z kolegami i koleżankami z formacji mundurowej w której pracuję. Niektórzy mieli nowiutkie mundury jeszcze z metkami/etykietami. Stałam w drugim rzędzie szukając wzrokiem wspomnianego mężczyzny, którego to dziadka ( chyba) odbywał się pogrzeb. Było dużo ludzi. W pewnej chwili zauważyłam że wychodzi z jakiegoś pomieszczenia elegancki, przystojny w garniturze i podchodzi do mnie się przywitać pocałunkiem w policzek. Na policzku zostawiam mu bardzo wyraźny, różowy odcisk ust od szminki, który od razu staram się mu wytrzeć z policzka ale nie schodzi. On nie przejmując się odchodzi a chwilę później widzę jego partnerkę przechodząca przed rzędem mundurowych, w zaawansowanej ciąży, w czerwonej sukience i z papierosem w ustach. Co wzbudza liczne komentarze. Wyszła z pomieszczenia w którym odbywał się pogrzeb i się wiecej nie pojawiła.

Interpretacja snu

To skomplikowany sen z kilkoma różnymi elementami i możliwymi interpretacjami. Na początku sny, w których rozmawiasz z matką bliskiego Ci mężczyzny, mogą sugerować, że czujesz potrzebę zrozumienia go lepiej lub też obawiasz się ewentualnego konfliktu lub niewłaściwego odbioru ze strony jego rodziny. Część ze snu, w której bronisz mężczyznę, może wskazywać na to, że czujesz, iż musisz go bronić w rzeczywistości czy to przed innymi, czy przed negatywnymi emocjami, które sam doświadcza. Jednocześnie, fakt, że rozmowa jest utrzymana w spokojnym tonie, może sugerować, że oczekujesz, że te problemy można rozwiązać pokojowo i bez konfliktów. Zmiana sceny na pogrzeb może być refleksją twoich obaw lub niepewności. Pogrzeby w snach często symbolizują koniec czy śmierć - niekoniecznie dosłowną, ale raczej symboliczną, tj. koniec pewnego etapu, relacji czy okresu w życiu. Twoje bycie na pogrzebie w mundurze może symbolizować poczucie obowiązku lub dyscypliny, podczas gdy inni będący w nowych mundurach mogą sygnalizować nowe role, obowiązki lub oczekiwania. Co do reszty snu, widzenie mężczyzny w eleganckim garniturze może się odnosić do twojego postrzegania go jako atrakcyjnego i szlachetnego, podczas gdy różowy odcisk ust od szminki, który nie chciał zejść, może wskazywać na twój wpływ na niego lub na twoje pragnienie, aby pozostał on czytelny. A jego partnerka w zaawansowanej ciąży i z papierosem w ustach może wywoływać skrajne emocje: zarówno komentarze krytyczne dotyczące jej zachowania, jak i troskę o nienarodzone dziecko. Wszystko razem wzięte sugeruje, że ten sen może być odzwierciedleniem twoich obaw, nadziei, przekonań i oczekiwań związanych z tym mężczyzną i waszą relacją. To, jak te elementy łączą się ze sobą i co dokładnie oznaczają, zależy w dużej mierze od twojego osobistego doświadczenia, kontekstu życiowego i uczuć wobec tej osoby.

źródło: SOW - Stowarzyszenie onejromantów XXI wieku
autor
Onejromanta: Aurora, Wróżka Natury

Skupia się na snach związanych z naturą i zwierzętami. Wierzy, że sny te są kluczowe dla zrozumienia naszej relacji ze światem przyrody.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(3)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pusta gwiazdka
Artykuł o pogrzebach jest bardzo ważny, ponieważ pomaga zrozumieć i przygotować się na ten trudny moment w życiu. Każdy powinien mieć świadomość, jakie kroki należy podjąć w przypadku śmierci bliskiej osoby. Darmowe senniki są naprawdę przydatne, żeby dowiedzieć się więcej na ten temat i złagodzić lęk związany z organizacją pogrzebu. Dziękuję za pomocne informacje.
Wiktoria Lewandowska
29.12.2023
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
To artykuł bardzo mi pomógł w podjęciu decyzji dotyczącej organizacji pogrzebu bliskiej osoby. Dzięki zawartym w nim wskazówkom, mogłem lepiej zrozumieć cały proces i uniknąć zbędnych stresów. Dziękuję za pomoc!
Alicja Kowalczyk
20.06.2023
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pusta gwiazdka
Często sny o pogrzebach mogą być trudne do zinterpretowania, ale warto zwrócić uwagę na swoje emocje i relacje z osobami, które pojawiły się na pogrzebie we śnie. Może to być sygnał do przepracowania traum związanych z utratą bliskiej osoby lub konieczność porozmawiania o trudnych emocjach z kimś bliskim. Warto zastanowić się, co może symbolizować taki sen w naszym życiu.
Elżbieta Jakubowska
26.01.2022

Dodaj opinię

Ocena: