Zwiększ kontrast
Wyłącz animacje
Zwiększ widoczność
Odwróć kolory
Czarno-biały
Powiększ kursor
Rozmiar tekstu
Odstęp między literami
Czytanie tekstu
Resetuj ustawienia

pająk

Opis snu

Śniło mi się dużo zielonych pająków biegających wokoło moich stóp po podłodze. Zabierałam nogi do góry, by się do mnie nie przykleiły. Pająki miały jedną dziwną rzecz, posiadały czółki jak ślimaki, którymi mogły się przykleić. I nagle na prawej stopie znalazł się pająk; brązowy w jakieś jaśniejsze wzory ale bez czułek. Był przyklejony, przyssany do mojej stopy. Nie mogłam go zrzucić. W tej chwili wszedł pan, który się zajmuje takimi sprawami. Dał mi dużo zastrzyków w stopę, tylko nie wiem czy one były dla mnie, czy dla pająka. Po czym podstawił pod niego foliową koszulkę, a następnie po kawałeczku zaczął go odrywać, strącać do tej koszulki. Założył mi opatrunek i kazał nie moczyć stopy. Nic mnie w tym śnie nie bolało, ani zastrzyk ani posiadanie pająka na stopie. Jedynie lekko się bałam, samym faktem pająka- reszta była spokojna.

Interpretacja snu

Pajęczaki w snach często reprezentują skrypotę, zdradę, możliwość jakiegoś nieporozumienia w rzeczywistości lub symbolizują samotność osoby śniącej albo jej strachy i obawy. Ten sen może być interpretowany jako upodobanie do samotności lub odczuwanie pewnego rodzaju lęku lub niewygodności w związku z otoczeniem. Zielony kolor często reprezentuje zdrowie, ale może oznaczać też zazdrość lub zawiść. W przypadku zielonych pająków mogło to wyrażać Twój lęk związany ze zdradą lub zazdrością ze strony innych. Biorąc pod uwagę, że pająki miały czułki jak ślimaki, może to wskazywać na to, że odczuwasz, że ktoś w Twoim życiu jest zbyt natarczywy lub przylepny, a Ty nie jesteś w stanie go "odrzucić". Brązowy pająk na Twojej stopie, który nie mógł być zrzucony, mógł reprezentować jakieś wyzwanie w Twoim życiu, które wydaje się nieodwracalne lub bardzo trudne do pokonania. Pan, który pomógł Ci usunąć pająka, mógłby symbolizować pomoc z zewnątrz, która może być potrzebna, aby poradzić sobie z tym trudnym zagadnieniem. Zastrzyki mogą symbolizować konieczność zmiany czyjegoś punktu widzenia lub strategii radzenia sobie z problemami. Ogólnie, twój sen wydaje się wskazywać, że odczuwasz skomplikowane emocje lub obawy w swoim życiu i że może to być dobry czas, aby poszukać wsparcia lub pomocy w spotkaniu z nimi.

źródło: SOW - Stowarzyszenie onejromantów XXI wieku
autor
Onejromanta: Darius, Mistrz Snów Proroczych

Jego umiejętności koncentrują się na interpretacji snów, które mogą zawierać proroctwa lub ważne przesłania dla śniącego.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pusta gwiazdka
(2)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pusta gwiazdka
Czytając ten artykuł dowiedziałem się wiele ciekawych informacji na temat symboliki pająka we snach. Teraz wiem, co może oznaczać, gdy śni mi się ten owad. Dzięki za pomoc!
Bruno Baran
28.09.2023
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pusta gwiazdka
Co za straszny sen o pająku! Aż mi ciarki przechodzą. Ale dobrze, że przeczytałam ten artykuł, teraz wiem, że sen o pająku może symbolizować strach lub poczucie zagrożenia. Odnoszę wrażenie, że teraz będę potrafiła lepiej zinterpretować swoje sny. Dzięki!
Apolonia Stępień
06.02.2023

Dodaj opinię

Ocena: